«

Kısa cevap şudur: hayır, SEO genellikle çok fazla (veya herhangi bir) uygulamalı kodlama gerektirmez. Kodlara dokunmadan kesinlikle iyi bir SEO işi yapabilirsiniz. Ancak daha uzun cevap, evet, programlamanın nasıl çalıştığına dair iyi bir fikir, hatta kendi başınıza biraz kodlama yeteneği, her zaman sahip olunması gereken yararlı bir beceridir.

Kodlama eğitim kampları, kısa sürede çeşitli programlama dilleriyle kodlama becerilerinizi ve uzmanlığınızı geliştirmenize yardımcı olabilir.

SEO için Kodlama Becerilerine İhtiyacım Var mı?

SEO Uzmanlarının kodla ne ölçüde çalıştığı, bir dereceye kadar iş yerlerinin doğasına bağlı olacaktır; her biri farklıdır ve her biri farklı beklentilerle gelir. Örneğin, sizin emrinizde çalışan özel bir geliştirme ekibi veya BT departmanı olan büyük bir şirkette çalışıyorsanız, halihazırda emrinizde olan dijital araçlar muhtemelen yeterli olacaktır. Bununla birlikte, üyeleri Geliştiricilerin dilini konuşabilen ancak SEO’nun dilini konuşamayan bu ekibe ihtiyaçlarınızı ne kadar etkili bir şekilde iletebilirseniz o kadar iyi olur. Başka bir şey değilse, bir istekle bir Geliştiriciye döndüğünüzde ne kadar büyük bir istekte bulunduğunuzu anlayacaksınız.

Teknik SEO Nedir?

Teknik SEO, bir web sitesinin arama motoru sonuç sayfalarındaki sıralamasını ve görünürlüğünü iyileştirmek için optimize edilebilecek teknik yönlerini ifade eder. Teknik SEO taktikleri, bir web sitesini web tarayıcılarının bulması ve anlaması için daha hızlı ve daha kolay hale getirmek amacıyla dizin oluşturma, oluşturma ve web sitesi mimarisini içerebilir.

Daha küçük bir şirkette veya danışmanlık temelinde çalışıyorsanız, web sayfalarınızda teknik ayarlamalar yapmanız daha olasıdır. Anahtar kelimeler ve içerik genellikle SEO bulmacasının en büyük parçası olsa da, sayfa yükleme süreleri, yavaş yükleme yorum bölümleri, HTML etiketleri, meta veriler ve mikro veriler vb. gibi SEO üzerinde de etkisi olan başka faktörler de vardır. Güvenebileceğiniz bir web yöneticinizin olmadığı durumlarda, içeri girip bu değişiklikleri kendiniz yapmanız gerekebilir.

Ancak, bir SEO Uzmanı olarak ister kodla uğraşıyor olun, ister yalnızca başkalarına yönergeler iletiyor olun, HTML ve hatta CSS ile ilgili temel bir aşinalığa sahip olmalısınız – yine, mutlaka bir Geliştiricinin yüksek düzeyinde değil, ancak bunu anlamak için yeterli. SEO stratejinize dahil olan faktörler.

Teknik SEO Nedir?
Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *