«

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Nedir? SEO Analiz Google Sıralama Yarışması, Seçkin Talanöz öncülüğünde 55 yarışmacı ile başlayan ödüllü SEO Yarışmasının anahtar kelimesidir. Yarışma detayları aşağıda kısaca listelenmiştir.

SEO Yarışması son gününde “SEO Analiz Google Sıralama Yarışması” kelimesinde Google bizi sevmedi. SEO Analiz Google Sıralama Yarışması, en güncel hali ile “KOU Dayanisma” olarak adlandırılan kocaelidayanisma.org’un liderliğinde devam etmekte olan SEO Yarışmasıdır.

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması kısaca aşağıdaki gibi tanımlanabilir;

 • Kurucu: Seçkin Talanöz
 • Ana Sponsor: Moradam
 • Toplam Ödül: 14.000 TL
 • Başlangıç Tarihi: 22 Ocak 2022
 • Bitiş Tarihi: 31 Mart 2022

SEO Analiz Facebook grubu tarafından organize edilmiş olan bu SEO Yarışması katılımcısından sponsoruna herkese bir şeyler kattı ve katmaya devam edecek gibi duruyor. Yarışma boyunca Ahrefs analiz aracı ile yaptığım rakip incelemeleri gösterdi ki kendisine katkı sağlamaya çalışandan daha fazla Hacklink checker araması yapan yarışmacı var. Yarışma hakkında detaylar aşağıda;

SEO Yarışması için konu edilen “SEO Analiz Google Sıralama Yarışması“, esasen bir kelime öbeğinden ibaret. Bu tür kelime öbekleri SEO terimlerinde uzun kuyruklu kelime öbeği olarak adlandırılır. SEO Analiz Google Sıralama Yarışması kelimesi SEO Analiz Facebook Grubu yöneticisi Seçkin Talanöz tarafından belirlenmiş ve mevcut SEO Yarışmasının ilgili arama terimi olmuştur.

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Nedir?

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması hakkında A’dan Z’ye bilgi edinmek için doğru yerdesiniz. SEO Yarışması, SEO Analiz Facebook grubu yönetimi tarafından başlatılan “SEO Analiz Google Sıralama Yarışması” Kelime öbeğinde 31.03.2022 tarihinde yapılacak Google aramalarında en üst sıralamada yer almayı amaçlayan toplamda 13.500 TL ödüllü bir yarışmadır.

Bu yazı sizlere, SEO yarışması nedir, nasıl yapılır, kuralları nelerdir, sponsorları ve yarışmacıları kimlerdir gibi bilgileri en hızlı şekilde vermek için yeniden güncellenmiştir.

Herşeyden evvel cevabı bilinmesi gereken en önemli soru “SEO yarışması nedir” sorusudur. Bunu bilen herkes “SEO Analiz Google Sıralama Yarışması” hakkında daha net olur ve kafasındaki olumsuz düşüncelerden kurtulur.

SEO Yarışması Nedir?

SEO yarışması içerisinde sıralama elde edebilmek için çabalarken daha çok kısa zaman olmasına rağmen bu konuda epey bilgi ve birikim sağladım. Hazır uygun bir ortam ve buna aç bir site varken neden bende SEO hakkında bildiklerimi başkalarına aktarmıyorum diye düşündüm. Bu yazımda SEO yarışması nedir, nasıl yapılır, amacı ve artıları nelerdir uzun uzun konuşacağız. Ancak baştan belirtmek isterim ki SEO kavramını bilmeyen SEO yarışmasının anlamını kavrayamaz bu nedenle bilmeyenler sizi şöyle alalım SEO Nedir? Geriye kalan arkadaşlar, burada mısınız? Öyleyse hadi başlayalım.

SEO Yarışması Nedir?

SEO yarışması, adından da anlaşılacağı gibi, katılımcılarına belirli bir sorgu veya anahtar kelimede belirli bir tarih aralığında web sitesini bir arama motorunda (genellikle Google) mümkün olan en iyi şekilde konumlandırmaya dayalı bir yarışmadır.

SEO yarışmaları genellikle profesyoneller ve SEO meraklıları tarafından takdir edilmektedir. Çünkü SEO yarışması, bu konuda edinilmiş, öğrenilmiş bilgi ve becerileri doğrulamak için bir fırsattır, aynı zamanda ve hepsinden önemlisi, elde edilen sonuçların nedenlerini analiz etmek için iyi bir fırsattır.

Sonuçların net olabilmesi için, SEO yarışmaları genellikle oluşturulmuş anahtar kelimeler veya olası olmayan anahtar kelime kombinasyonları üzerinde yapılır. Önceliklerin etkilerinden kaçınmak ve tüm katılımcıları eşit bir temele oturtmak için, kullanılan alan adları özellikle rekabet için oluşturulmalı ve genellikle hedef anahtar kelimeyi içermemelidir.

Türkiye’de SEO Yarışmaları

Türkiye'de SEO Yarışmaları
Türkiye’de SEO Yarışmaları

SEO yarışması çok fazla karşılaştığımız bir eylem değildi ve yakın zamanda çoğumuz bu heyecanı yaşamamış tatmamıştık. Son dönemlerde SEO Analiz Facebook Grubu ve Moradam yöneticisi, Seçkin Talanöz tarafından yapılan başlatılan SEO yarışması ile bu heyecana ortak olabildik. Yarışmaya katılmak veya katılmamak farketmiyor ciddi bir heyecana sahne olduğu aşikar.

Daha önce SEO yarışması kavramını kısaca anlatmıştım şimdi ise bu konuya daha kapsamlı bir çerçeveden bakma zamanı geldi.

SEO yarışması, bir grup yarışmacının SEO yeteneklerini konuşturarak, Google sıralama kriterlerini dibine kadar kullanarak birbirlerini arama sonuçlarında geçme çabalarıdır. SEO yarışmalarında yarışmacı ne kadar önemli ise sponsorlar da o kadar önemli ancak en önemlisi ise bu yarışmalara öncülük eden birilerinin olmasıdır. Yani, SEO Yarışması için ilk adımı atan kişi sonrasında sponsor arayışına girer.

Sponsorlar bulunduktan sonra bu yarışmalar ödülleriyle birlikte herhangi bir sayfada duyurulur. Web sitesine ve SEO bilgisine güvenen kişiler bu yarışmalara katılarak gelir elde etme çabasına girişirler. SEO yarışmalarına katılmak için SEO yarışmasını düzenleyen kişilerin belirttiği linkleri sitelerine eklerler. Bu sayede hem yarışmanın kurucusu hem de sponsorlar daha fazla backlink almakta ve hem Google’da yükselmekte hem de PageRank değerlerini yükseltmektedir.

https://seoyarismasi.net/

SEO Yarışması Nasıl Yapılır?

İyi bir SEO Yarışması organize edebilmek için bu alanda hatırı sayılır bir kitleye hitap ediyor olmanız gereklidir. Aksi halde yarışmayı yeterli kişiye ulaştıramaz ve yeterli katılımcıya ulaşamazsınız. Bir SEO yarışmasının en önemli bileşenlerinden bir tanesi de sponsorlardır. Eğer bu piyasanın tanınan ve güvenilir bir bireyi değilseniz kimse sizin organize ettiğiniz yarışmaya sponsor olmayacak ve buna istinaden yarışmacı katılımı da yeterli düzeyde olmayacaktır. Yarışmacıları çekebilmek için ise tabi ki kayda değer bir kazanan ödülü olması gerekiyor ki bu da tamamen sponsorların yarışmaya ne denli rağbet gösterdiği ile alakalıdır.

Eğer bu şartlar sağlanır ise bu durumda SEO yarışması organize edebilirsiniz. Bunun neticesinde ise katılımcıdan, organizatöre herkes bu işten kazanç sağlayabilir.

SEO Yarışması için neler gereklidir?

Bir SEO yarışması için olmazsa olmaz 3 bileşen vardır. Bunlar; Organizatör, yarışmacılar ve sponsorlarlardır. Eğer bu üç grup insandan bir tanesi bile eksik olur ise SEO yarışması için uygun bir ortam oluşmamış olur. Bunların hepsinden daha önce yarışmayı organize edecek olan kişi veya firmanın bu alanda hitap ettiği bir kitle ve bu kitleye zaman içinde sağladığı bir güven olmak zorundadır.

Şimdi bu bileşenleri yakından tanıyalım;

 • Orgazatör: Herhangi bir kişi değildir, SEO sektörünün içinden ve işi iyi bilenlerden bir tanesidir. Bu organizasyon için yeterli derecede bilgi, beceri ve kitleye sahiptir.
 • Yarışmacılar: Genellikle kendine güvenen ve SEO’nun yakın takipçileri olurlar. Onlar için gizli kalmış Seocular diyebilirsiniz. İşte o içlerinde yıllarca gizleyip büyüttükleri seocu, SEO yarışması ile birdenbire ortaya çıkar ve o çok tehlikeli teknikler uygulayarak çevredeki izleyicileri hayrete sürükler.
 • Sponsorlar: Onlar bu sektörün hep içindeydiler ve SEO için verilecek her türlü varlık kavgasında en önde gideceklerini belli etmiş olan kişilerdir.

SEO Yarışmasının Artıları

SEO Yarışması, etrafında 3 ayrı rolde kişileri bulunduruyor. Bunlar; Kurucu, Sponsorlar ve yarışmacılardır. Bu üç grup insan SEO Yarışması sürecinde kazanç sağlar. Şöyle ki;

 • Kurucu: SEO yarışmasını organize eden kişi yada firma yarışma süresinde internet ortamında şahsı ve firmasının adından çok fazla söz ettirmiş ve doğal reklam yaptırmış olur ve marka bilinirliği kazanır.
 • Sponsor: SEO Yarışması için verdikleri katkılar ile onların da şahsi veya firma isimleri yarışma süresince sürekli olarak duyurulur bu da kurucuya kattığı kadar olmasa da sponsorlar için de marka bilinirliği ve daha fazla müşteri kazancı oluşturur. Örneğin; Şu an içinde bulunduğumuz “SEO Analiz Google Sıralama yarışması” sponsorları verdikleri domain ve hosting paketleri neticesinde geleceğe yatırım yapmış ve hazır müşteriler edinmiş olacaklar.
 • Yarışmacı: SEO Yarışmasının organize edilmesi sonrasında en önemli yapı taşı yarışmacılar olur. Kurucu ve sponsorların doğal reklamını yapacak olan ekip bu ekiptir. Yarışmacılar ise SEO Yarışması sürecinde, sürekli yaptıkları deneme yanılma yöntemleri ile kendilerini muazzam geliştirmiş olurlar. Yarışmacıların kazancı ise; Rakip analizi, doğal SEO teknikleri ve yarışma sonunda alınacak ödüller olur.

Yarışmacılara SEO Önerileri

1. İlgili ve Kaliteli İçerik

Kaliteli, güvenilir içerik, arama motoru sıralamalarınızın iyileştirilmesi için bir numaralı etkendir. Hepimizin bildiği gibi harika bir içeriğin yerini hiçbir şey tutamaz. Bu, özellikle SEO pazarlaması yaparken geçerlidir. Hedef kullanıcı kitlesi için özel olarak oluşturulan kaliteli içerik, site trafiğini artırır, bu da sitenizin otoritesini ve alaka düzeyini artırır. İçerik yazma becerilerinizi geliştirin ve yazdığınız konu hakkında kendinizi bir otorite olarak sunun.

Anahtar kelimeler

Web sitenizdeki her kaliteli içerik için belirli bir anahtar kelime öbeği belirleyin ve içeriğinizi yazarken bu kelime öbeğini hedefleyin. Okuyucunuzun bu belirli sayfayı aşağıdaki gibi arama terimleriyle nasıl arayabileceğini düşünün:

 • Nasıl SEO yapabilirim?
 • SEO analizi nedir?
 • SEO eğitimi siteleri
 • Google’da yükselme yolları
 • SEO uzmanı nasıl olunur?
Birden Fazla Anahtar Kelime Cümlesi

Bir web sayfasının birden fazla anahtar kelime öbeği için arama motoru sıralamasına ulaşması çok zordur (bu ifadeler çok benzer olmadıkça). Tek bir sayfa hem “biyomedikal mühendisliği işleri” hem de “biyomedikal mühendisliği kariyerleri” gibi benzer kelimelerde sıralama alabilir. Ancak “Öğrenci işleri” ve “öğrenci dekanlığı” veya “cinsiyet ayrımcılığı” ve “şiddet bildirme prosedürleri” gibi çok alakalı olmayan arama terimlerinde tek sayfanın sıralama alması pek olası değildir.

Web sitenizi birden fazla anahtar kelime öbeği için sıralamaya dahil etmek istiyorsanız, hedeflediğiniz her bir anahtar kelime öbeği için ayrı bir içerik oluşturmanız gerekecektir.

Anahtar Kelimeleri Yerleştirme

Belirli bir sayfa için anahtar kelime öbeğiniz seçildikten sonra şu soruları göz önünde bulundurun:

 1. Sayfa URL’sinde anahtar kelime öbeğinin bir kısmını veya tamamını kullanabilir miyim (klasörlerdeki anahtar kelimeleri kullanarak)?
 2. Sayfa başlığında anahtar kelime öbeğinin bir kısmını veya tamamını kullanabilir miyim?
 3. Sayfa başlıklarında ve alt başlıklarda anahtar kelime öbeğinin bir kısmını veya tamamını kullanabilir miyim?

Bu sorulara evet yanıtı vermek, arama motoru sıralamanızı iyileştirebilir. Yine de doğal ve kullanıcı dostu olun. Örneğin, “mühendislik” kelimesinin URL’de üç veya daha fazla kez görünmesini veya sayfa başlığında ve ayrıca her başlıkta tekrarlanması gibi hataları yapmayın. Unutmayın okunabilirlik ve sayfa deneyimi hala SEO’dan daha değerli metriklerdir.

İçerik

Sayfa URL’si, başlık ve içerik, arama motoru sıralamalarında çok etkilidir. Anahtar kelime öbeğini sayfa boyunca birkaç kez tekrarlayın (açılış ve kapanış paragraflarında bir veya iki kez ve kalan içerik boyunca iki ila dört kez daha). İlgili kaynaklara ve ek bilgilere stratejik olarak bağlantı verin (hem kendi web sitenizde hem de yararlı olan diğer web sitelerinde).

Anahtar kelime öbeklerini vurgulamak için kalınitalik, başlık etiketlerini (özellikle bir H1) ve diğer vurgu etiketlerini kullanmayı unutmayın, ancak aşırıya kaçmayın. Hala dilinizin ve yazı stilinizin doğal bir şekilde okumasını istiyorsanız SEO için asla kaliteli bir yazım dilinden ödün vermeyin. En iyi sayfalar, arama motoru için değil, kullanıcı için yazılır.

2. İçeriğinizi Düzenli Olarak Güncelleyin

İçerik konusunda ısrarlı olduğumu muhtemelen fark etmişsinizdir, ısrarlıyım çünkü arama motorları da öyle. Düzenli olarak güncellenen içerik, bir sitenin alaka düzeyinin en iyi göstergelerinden biri olarak görülür, bu nedenle onu güncel tuttuğunuzdan emin olun. İçeriğinizi belirli bir programda (örneğin her 6 ayda) denetleyin ve gerektiğinde güncellemeler yapın.

Bloglama

Blog alanınızı asıl önemli sayfanızla ilgili anahtar kelime öbekleri ile destekleyin. Bu içerikleri ilgili sayfanıza linkleyin, bu arama motorlarının ilgisini çeker ve sıralamalarınıza olumlu şekilde yansır.

3. Meta veriler

Web sitenizi tasarlarken, her sayfada meta veri veya sayfanızın içeriği hakkında bilgi eklemek için <head> etiketleri arasında bir boşluk bulunur. Orijinal olarak profesyonel bir ekip tarafından üretilmiş bir CMS siteniz varsa, bu veriler halihazırda doldurmuş olacaktır. Ancak, siteniz zaman içinde değiştikçe meta verileri gözden geçirmeniz ve güncellemeniz önemlidir.

Başlık Meta Verileri

Başlık meta verileri, bir tarayıcı penceresinin üst kısmında görüntülenen sayfa başlıklarından ve arama motoru sonuçlarında başlık olarak görünen kısımlardır ve sayfanızdaki en önemli meta veridir.

CMS web sitesine sahip olanlar için web ekibi, sayfa başlığınıza göre her web sayfası için meta başlık oluşturmak için otomatik bir sistem geliştirmiştir. Bu, anahtar kelime öbekleriyle zengin, iyi düşünülmüş sayfa başlıkları kullanmanın önemini artırır.

Açıklama Meta Verileri

Açıklama meta verileri, bir tarayıcının sayfa arama dönüşünüzde kullanabileceği metinsel açıklamadır. Bunu, sitenizin vitrini olarak düşünün (insanları siteye girmeye teşvik etmek amacıyla içeriğin kısa ve çekici bir açıklaması). İyi bir meta açıklama tipik olarak iki tam cümle içerir. Arama motorları her zaman meta açıklamanızı kullanmayabilir, ancak onlara seçenek sunmak önemlidir.

Anahtar Kelime Meta Verileri

Anahtar kelime meta verileri, arama motoru sıralamalarını tablo haline getirmek için nadiren kullanılır. Ancak, anahtar kelime öbeklerinizi zaten biliyor olmalısınız, bu nedenle bunları anahtar kelime meta verilerinize eklemekten zarar gelmez. Genel bir kural olarak, her bir ifade 1-4 kelimeden oluşan yaklaşık 3-7 kelime öbeği arasında tutmaya çalışın.

4. Bağlantıya değer bir siteye sahip olun

Zengin içerikli, yetkili, tarafsız ve ziyaretçilerin ilgilendikleri şeyler hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olan bir web sayfası, büyük olasılıkla diğer web sitelerinden bağlantılar çekecek ve bu da arama motoru optimizasyonunuzu iyileştirecektir.

Metin içine ilgili bağlantılar ekleyerek otoritenizi ve güvenilirliğinizi artırın. “Buraya tıklayın” bağlantılarına sahip olmak yerine, hedefin adını yazmayı deneyin. “Buraya tıklayın” ifadesinin ekteki URL’nin ötesinde bir arama motoru değeri yoktur, oysa “SEO Analiz Google Sıralama Yarışması” anahtar kelimeler açısından zengindir ve bağlantı verdiğiniz sayfanın yanı sıra arama motoru sıralamalarınızı da iyileştirecektir. Anahtar kelimeleri bağlayarak her zaman açıklayıcı bağlantılar kullanın; bu yalnızca arama motoru optimizasyonunu iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda engelli veya ekran okuyucu kullananlar da dahil olmak üzere okuyucularınıza değer katar.

5. Alt etiketleri kullanın

Resim ve video medyanızı her zaman alt etiketleri veya alternatif metin açıklamalarını kullanarak tanımlayın. Arama motorlarının sayfanızı bulmasını kolaylaştırırlar; bu, özellikle salt metin tarayıcıları veya ekran okuyucuları kullananlar için çok önemlidir.

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Nedir?

Aslında konuyu bilmeyen kalmadı. Bu “SEO analiz google sıralama yarışması” kelimesinde ilk 5 e girmek için özenle hazırlamaya karar verdiğim yazımdır. SEO’da “içerik kraldır ♛” diye bir söz var. Şimdi iş bu sözü pratikte deneyimleme ve sonuçlarını Google sıralama sayfasında izlemeye geldi. SEO yarışması bu tür deneyimleri kazanabilmek için mükemmel bir zemin oldu benim için.

Yarışmaya katıldığım günden bu yana her türlü SEO yöntemini denedim ve şu anda hepsinin birer saçmalık olduğuna karar verdim. Bu kanıya varmamın nedeni ise tahmin edeceğiniz üzere Google sıralamaları oldu.

Bu yazımda içinde bulunduğumuz SEO yarışmasına dair herşeyi en şeffaf hali ile anlatacağımı belirtip, kısaca yer vereceğim başlıklardan da bahsedeyim.

SEO Yarışması, yani SEO Analiz Google Sıralama yarışması ile alakalı en çok aranan veya aranmaya namzet başlıkları aşağıdaki gibidir.

SEO Analiz Google Sıralama Yarışmasının Hikayesi

Yarışma kuralları, sonuçları v.s bilgilere daha sonra yer vereceğim şimdi ise yarışmanın hikayesini anlatmak istiyorum.

Yarışma, Seçkin Talanöz tarafından dile getirildiği ilk etapta çok fazla ilgi çekmemiş ve hak ettiği değeri bulamamıştı. Sonrasında aşağıdaki görselde göreceğiniz sitem dolu post ile katılımcı ve sponsorların silkelenmesini sağlayan yine Seçkin Talanöz oldu.

SEO Yarışmasını başlatan sitem

Tüm bunlar sonrasında 22.01.2022 tarihinde start verilen yarışma resmen başlamış oldu. Yarışmacı ve sponsor başvuruları ise 31.01.2022 tarihine kadar yapılabilir şekilde belirlendi.

Başlangıç aşamasında kazanan ödülleri temsili boyutlardaydı ancak son evreye gelindiğinde ödüller arttı ve daha fazla katılımcı talebi gelmeye başladı. Sonuç olarak SEO yarışması 55 katılımcı ile 31.03.2022 tarihine kadar kıyasıya bir yarışa sahne olmaya başladı.

Yarışma “SEO analiz google sıralama yarışması” kelime öbeğinde ilk 5 e girmeyi hedefleyen klasik bir SEO yarışması aslında. Kolay görünüyor değil mi? Evet! Bence de kolay görünüyor ancak göründüğü gibi değil.

Katılımcılara, Seçkin Talanöz tarafından verilen hedefe giden her yol mübah ruhsatından sonra gerçekten de her yolu deneyen çok değerli arkadaşlarımız var. Daha bir kaç gün geçmiş olmasına rağmen spam saldırıları, forumlardan ban yemeler, backlink vermiş sitelere uyarı mailleri v.s daha neler neler oldu. İlerleyen süreçte olabilecekleri kestirmek imkansız.

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Kuralları

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Kuralları
SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Kuralları

Kurallar ilk olarak SEO Analiz Discord kanalında yayınlandı ve yarışmanın başından beri aynı kurallar dahilinde ilerleme kaydedildi. Sadece yarışmanın son tarihi olarak belirlenmiş olan 31.01.2022 tarihi biraz esnetildi o kadar. Buyrun kurallar;

 1. Yarışmacıların katılım için 31 Ocak 2022 tarihine kadar yarışmada kullanacakları alan adlarını ilan etmeleri gerekmektedir.
 2. Kullanılacak alan adlarının son 120 gün içinde tescil edilmiş olması gerekir. Ücretsiz olarak dağıtılan web siteleri yarışmaya katılamaz (wordress, Medium v.b)
 3. Kullanılacak alan adı daha önce başka bir amaçla (expireddomains’de) kullanılmış olabilir.
 4. Katılımcılar yarışmaya en fazla 3 farklı alan adı ile katılabilirler.
 5. Katılımcılar, Facebook SeoAnaliz grubunun üyesi olmalıdır.
 6. Katılımcılara 1 kelime öbeği verilecek ve yarışma süresi sonunda belirtilen kelime öbeğinde google sonuçlarında hangi domainin en üstte olduğuna göre bir sıralama yapılacaktır.
 7. Katılımcılar, yarışma boyunca SEO ile başarılı olmak için herhangi bir yöntemi kullanabilirler.
 8. Backlinkler ve dahili SEO kriterleri her katılımcı tarafından kendi stiline göre belirlenecektir.
 9. Yarışmaya kişi ve kurumlar katılabilir.
 10. Katılımcıların Kullanacakları web sitelerinde Discord grubumuzun ilgili kısmına ve seoanaliz facebook grubuna harici link verilmelidir.
 11. Harici kaynaklara bağlantılar nofollow veya dofollow olabilir.
 12. Sitede kullanılacak script, katılımcılar tarafından kendi tarzlarına göre seçilmelidir. Herhangi bir kısıtlama yoktur.
 13. Katılımcılar 31 Mart 2022 tarihinde sona erecek olan yarışmada, bitime son 10 gün kala içerik ekleyemeyecektir.

Kural gereği, birileri mutsuz uyanacaktır. İtiraz yok.

Yusef Masadow

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Ödülleri

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Ödülleri
SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Ödülleri

Ödüller, yukarıda da bahsettiğim gibi; yarışmanın başlangıç aşamasında temsili olarak belirlenmiş olmasına rağmen daha sonra sponsor katılımları ile birlikte artışa geçti. İşte yarışma ödülleri;

 • BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ :
  • 10.000 TL nakit para ödülü
  • Özel Şampiyonluk Kupası
  • 1.’lik Madalyası & 6 adet (com-net-org) domain.
  • 1 yıllık sınırsız linux hosting
  • 3 yıllık WordPress Large Hosting
  • 1 adet SEO kitabı.
 • İKİNCİLİK ÖDÜLÜ :
  • 2500TL para ödülü
  • 2 adet domain (com-net-org)
  • 2.’lik Madalyası
  • 1 yıllık sınırsız hosting
  • 1 yıllık WordPress Large Hosting
  • 1 adet SEO kitabı.
 • ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ :
  • 500 TL para ödülü
  • 1 adet domain (com-net-org)
  • 3.’lük Madalyası
  • 1 yıllık sınırsız hosting
  • 1 yıllık WordPress Large Hosting
  • 1 adet SEO kitabı
 • DÖRDÜNCÜ VE BEŞİNCİLİK ÖDÜLÜ :
  • 250TL para ödülü
  • 1 yıllık sınırsız hosting
  • SEO Kitabı.

Moradam (Seçkin Talanöz) öncülüğünde, SEO yarışması için sponsor olan değerli firma ve tanınmış şahıslar, yukarıda gördüğünüz ödülleri, yarışma bitiminde Google sıralamasında ilk 5’te yer alan web site sahiplerine verecekler. Umarım bu ödül katılımcılar içerisinde en çok ihtiyaç duyan kişiye nasip olur. Gelelim bu ödülleri kimlerin verdiğine. Evet ödüller belli ama kim ne veriyor, sponsorlar kimler?

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Sponsorları

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Sponsorları
SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Sponsorları

Sponsorlar ile ilgili bir ön konuşma yapmadan geçmeyelim. SEO Yarışması SEO Analiz Yönetimi öncülüğünde başlamış olmasına rağmen, sponsorların bu değerli etkinliğe dahil olması ile gerçek bir yarışma haline geldi. Bu nedenle kendilerine katkılarından dolayı şimdiden teşekkür ediyorum.

 • MORADAM (Yarışma Ana Sponsoru) : Toplam 4000 TL
 • Güzel Hosting : Toplam 3 kişiye hosting – Birinciye 3 domain
 • Hosting.com.tr : İlk 3’e Hosting
 • SEO Kitabı – Ayhan Karaman imzalı : ilk 5 yarışmacıya SEO Kitabı
 • Zohi Hosting : 6 adet domain
 • VagonSoft : 1000 TL para Ödülü
 • Saruhan Ajans : 1500 TL para ödülü
 • Webactueel.nl : 1500 TL para ödülü
 • Selahattin.com : 1000 TL para ödülü
 • ion.com.tr : 1000 TL para ödülü
 • Dijitanya : 1000 TL para ödülü
 • Erkan Eriden : 1000 TL para ödülü
 • Volkan Deniz ikiz : 500 TL para ödülü
 • Jetbilişim : 500 TL para ödülü
 • 360 Sosyal : 500 TL para ödülü
 • msreklam.com.tr : ilk 5 kişiye uzaktan kumandalı led ampül

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması, bu kadar değerli sponsorları olan bir yarışma işte. Kendilerine değerli katkıları için tekrar teşekkür ediyorum. Ödülleri konuştuk, sponsorları konuştuk kaldı bu ödülleri kimlerin alacağı.

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması için sponsorluk yapan birbirinden değerli kişileri tanımak ve sektördeki faaliyetleri hakkında bilgi edinmek için kaçmaz bir fırsatınız var. Hemen bakalım mı? SEO Yarışması sponsorları

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması katılımcıları

İşte SEO Yarışmasının birbirinden cengaver yarışmacılarının birbirinden kaliteli web sitelerinin listesi;

 1. vizyonhaber.net
 2. referanshaberler.com
 3. eskrimistanbul.com
 4. seokursu.tv.tr
 5. alperozbay.xyz
 6. umutparlak.com
 7. aramaxi.com
 8. kocaelidayanisma.org
 9. thportali.com
 10. seoyarismasi.gq
 11. e-acente.site
 12. seoyarismasi.xyz
 13. seoiscisi.com
 14. eyupkoc.com.tr
 15. haberseko.com
 16. turkoyunlari.com
 17. anadolukavagi.net
 18. SEOrapor.com
 19. uskudarnakliyati.biz.tr
 20. googleseo.pw
 21. wpdersler.com
 22. teknonoktasi.com
 23. Seoc.xyz
 24. sokakhaber.net
 25. arackiralago.com
 26. siralamayarismasi.xyz
 27. seohizmetleri.xyz
 28. seokoloji.gen.tr
 29. iyinet2012seoyarismasi.org
 30. emabijuteri.com
 31. guvenliksistemleriizmir.com
 32. regexart.com
 33. seo-yarismasi.com
 34. wemseo.com
 35. seoanalizuzmani.gen.tr
 36. birisi.net
 37. 6608522.com
 38. eastbaymuscle.com
 39. fonsuzgazete.com
 40. rushcaptain.com
 41. marashaber.org
 42. arleno.com
 43. muhasebegonulluleri.com
 44. psikolog35.com
 45. farikawebtasarim.com
 46. seoyarismacisi.com
 47. rahatayaklar.com
 48. burcyorumla.com
 49. adamtouilseo.com
 50. nostalji.site
 51. kutsalmedya.com
 52. mcelikdemir.com
 53. hardwarejail.com
 54. bilgiko.com
 55. Oxfordacademy.nl

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması, bu kadar değerli insanı bir araya getirdi ve gerçekten bir aile ortamı oluşturdu diyebilirim. Birbirimizle sohbet ediyor, birbirimizden yeni şeyler öğreniyoruz, nerede mi? SEO Analiz Discord kanalı‘nda. SEO Yarışması katılımcıları hakkında detaylı bilgi için https://seoyarismasi.net/seo-yarismasi-katilimci-listesi/ buraya bakabilirsiniz.

Bakınız;

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Ne Demek?

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması’nın duyurulmasından sonra 55 sitenin katılımı ile oldukça rekabetçi bir ortam oluştu. Katılımcıların birbirleri ile rekabetlerinin neticesi içerik kalitesi, site yapılandırması ve domain otoritesi ile orantılı şekilde devam ediyor. Bu içerikte SEO analiz google sıralama yarışması nedir, ödülleri, sponsorları hakkında bilgi alabilir SEO analiz ve SEO yarışması kavramları hakkında da kapsamlı bilgi edineceksiniz.

Kapsamlı Bilgi: https://seoyarismasi.net/seo-analiz-google-siralama-yarismasi-ne-demek/

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Nasıl Yapılır?

Seo Analiz Google Sıralama Yarışması, garip bir kelime ancak önemli bir anlamı var. Bu anlam aslında arkasında prestij ve para barındırıyor bunlar artı yönleri birde eksi yönü var tabi Google arama sonuçlarını çöplüğe çevirmiş ve bir sürü web sitesini canından bezdirmiş bir yarışmacı kitlesine sahip. Bu yazımda “Seo Analiz Google Sıralama Yarışması” hakkında tüm detaylara yer vereceğim. Detaylar: https://seoyarismasi.net/seo-analiz-google-siralama-yarismasi-nasil-yapilir/

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Deneyimlerim

Yarışmanın duyurulmasının ardından ben aslında katılım yapmayı hiç düşünmedim. Aradan bir kaç gün geçtikten sonra neden ben de katılmıyorum dedim ve katılım yapmaya karar verdim. Katılım için SEO Analiz Discord kanalına girip gerekli bildirimi yapmak istedim, öncesinde bir domain almam gerekiyordu tabi. Expireddomains’ e girdim ve SEO, SEO Yarışması gibi kelimeleri filtreleyerek ahanda gördüğünüz iyinet2012seoyarismasi.org bu dandik domaini gördüm.

Ahrefs taraması yaptım ve “SEO” artı “SEO yarışması” kelimelerinden backlink aldığını gördüm. Bunun üzerine bu domaini almaya karar verdim aynı anda da aldım. Ancak hiç spam skoruna bakmak falan aklıma gelmedi, siteyi kurup ilk içeriğimi yazdıktan sonra bu konu aklıma geldi Spam Skor Checker ile skoru gördüğümde ahanda *ıçtık dedim. Domainimin spam skoru %89 çıktı. Ama artık yapacak birşey yok bu şartlara rağmen bu yarışın içinde olmak zorundayım dedim.

SPAM SKORU
Domainimin Spam Skoru

Bunun üzerine tek sayfa site denedim, içerikli bir site denedim, backlink kastım, toxic linkleri reddettim. Ancak geldiğim noktada hala tek bir yazı yazmış olan siteleri geçemedim. Spam skoru sıralamaya etki eder mi diye araştırma yaparken bu saçma kuralı ortaya çıkaran MOZ‘un bir yazısına rastladım.

Kısaca diyor ki; Spam Skoru sıralamaya etki etmez ve bir domanin spam skorunun yüksek olması onun spam içeriklerle dolu olduğu anlamına gelmez. Buraya kadar tamam ama, spam skoru bir domainin Google’dan ceza alma olasılığı anlamına gelir ve ne kadar yüksek ise domainin ceza alma olasılığı da o kadar yüksektir diyor. Bu durumu tersine çevirmek tabiki yine benim elimde ve ben elimden geleni yapmaya devam edeceğim.

Yarışmaya dair daha bir çok hamle yaptım ancak hepsini burada açıklamayacağım tabiki…

Sıkça Sorulan Sorular

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Nedir?

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması, esasen bir kelime öbeğinden ibaret. Bu tür kelime öbekleri SEO terimlerinde uzun kuyruklu kelime öbeği olarak adlandırılır. SEO Analiz Google Sıralama Yarışması kelimesi SEO Analiz Facebook Grubu yöneticisi Seçkin Talanöz tarafından belirlenmiş ve mevcut SEO Yarışmasının ilgili arama terimi olmuştur.

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Nasıl Yapılır?

SEO Yarışması, Sponsor, yarışmacı ve kurucu yani organizatörden ibarettir birde yarışmayı uzaktan izleyen ve aslında kendilerini sözde memleketin en iyi SEO uzmanları olarak gösteren tayfa var. Bu insan grupları ile birlikte sürdürülen yarışma büyük çekişmeye sahne oluyor. Her gün başka bir sırada uyanıyor yine başka bir sırada uyuyoruz. Herkes yarışma sonunda hak ettiği yerde olacak ve eminim ki hak eden kazanacak.

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Neden Yapıldı?

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması, Seçkin Talanöz’ün ön ayak olması ile yapıldı ve bu yarışmanın asıl nedenlerini inceleyecek olursak bunun altında tabii ki firmaların marka bilinirliğini arttırmasından, popüler olmaya kadar bir çok neden var. İşin özü ise bu iş bittiğinden kazanan kişi tek kişi olmayacak ve birçok kişi ekmeğini yiyecektir.

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Kazananı Kim?

Daha önce sıralama sonuçlarını paylaştım ancak gerekli etkileşim oluşmadığı için durdurmuştum. Ancak bunu biraz daha iş yükü azaltılmış şekilde tekrar yayına almaya karar verdim. Bu sayfada her gün yarışma ilk 5’ini “SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Kazananı” başlıklı yazımda listeleyeceğim.

SEO Analiz Nedir?

SEO analizi, belirli anahtar kelimeler için Google gibi arama motoru sıralama sayfalarında daha üst sıralarda yer alma fırsatlarını görmenizi sağlar. SEO analizi ile web sitenizi inceleyebilir, neleri optimize etmeniz gerektiğini öğrenebilir, sıralamanızı iyileştirmek için ne yapmanız gerektiğine karar verebilir ve hangi stratejilerin sizi geride tuttuğunu öğrenebilirsiniz. Google sıralama sayfasında rakiplerinizi öne çıkaran yada sizi düşüşe mahkum eden tüm etkenler SEO Analizi sayesinde ortaya çıkar ve bunun neticesinde ise eksiklerinizi giderme fırsatınız olur. SEO Analizi, en kısa bu şekilde tanımlanabilirdi, ancak bizim burada bahsettiğimiz, yani yarışmada odaklandığımız “SEO Analiz Google Sıralama Yarışması” kelime öbeği içinde geçen “SEO Analiz” kısmı gerçekte SEO Analiz Facebook Grubu‘nu simgeliyor.

SEO analiz Yarışmasına kaç kişi katıldı?

Yarışma başlarda kullanıcı çekmekte zorlandı ancak içeriğimde de belirttiğim gibi Seçkin Talanöz bu konuda bir serzeniş yaptı buna istinaden sponsorlar gelmeye başladı ödül artınca da yarışmacılar gelmeye başladı ve son evrede 55 katılımcı ile yarışma son başlamış ve katılımlar durdurulmuş oldu.

SEO Yarışmasına Nasıl Kayıt Olunur?

31 Ocak 2022 tarihine kadar yarışmada kullanacağınız alan adınızı yukarıda paylaştığım SEO Analiz Discord kanalından duyurmanız gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken nokta ise şu ” Alan adınızın son 120 gün içinde kayıt edilmiş olması gerekiyor”. Bu kriterlere uygun herhangi bir domain ile katılım yapabilirsiniz.

Yarışma Kim Tarafından Düzenleniyor?

Yarışma SEO Analiz Facebook grubu yönetimi yani daha kısa açıklama ile Moradan.com sponsorluğunda Seçkin TALANÖZ önderliğinde başlatılmıştır.

SEO Yarışmasına Kimler Katılabilir?

“Katılımcılar, Facebook SeoAnaliz grubunun üyesi olmalıdır.” Maddesinden de anlayabileceğimiz üzere yarışmaya SEO Analiz Facebook grubu üyeleri katılım sağlayabilirler.

SEO yarışmasına katılmak size ne kazandırır?

Bir SEO yarışması, kendi teknik bilginizi kontrol etmenin, yeni strateji ve teknikleri test etmenin veya rekabeti ve eylemlerini gözlemlemenin mükemmel bir yoludur. Öyleyse bu öğrenme etkisini kullanın! Belki de şirketinizde becerilerini kanıtlamak isteyen bir stajyeriniz var? Ayrıca kazanılacak harika ödüller var ve bir SEO hizmet sağlayıcısı olarak, SEO hizmet sağlayıcısı arayan ilgili şirketlere SEO yeteneklerinizi kanıtlayabilirsiniz.

SEO Nedir?

Diğer web sitelerini anahtar kelime, açıklama ve içeriklerine göre indeksleyen, sınıflandıran ve elde edilen site arama sonuçlarına daha kolay ve hızlı ulaşmayı sağlayan web sitelerine arama motorları denir. SEO “Arama Motoru Optimizasyonu”, web sitelerine hızlı ulaşılabilirliği sağlamak için yaygın olarak kullanılan tekniklerden biridir.

SEO Nedir?
SEO Neden Gereklidir?

İlgili Başlıklar

Tüm SEO içeriklerime göz atmak için : https://seoyarismasi.net/kt/seo/ Kategorime gidebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. Recep Önder

  Tebrik ederim başarılarınızın devamını dilerim :)

 2. Aykut

  Başarılar dilerim, en çok etkileşim alan içerik SEO analiz yarışmasında ipi göğüsler.

 3. Gökhan

  Başarılar dilerim. Yarışma ne zaman sonuçlanacak tam tarih belli mi?

 4. Sercan

  Başarılar dilerim, diğer siteleride inceledim en kalitelisi olmuş diyebilirim

 5. Hostixo

  Başarılar dilerim. Seo analiz google sıralama yarışması için umarım kazanan siz olursunuz.

 6. ahmet merkepçi

  Aslında içeriği okuduktan sonra yarışmanın galibini anlamak hiç de zor olmayacak. Gerçekten başarılı ve belirlenen hedefe nasıl ilerlenmesi gerektiğinin somut bir örneğini sunmuş Recep bey. Emeğine sağlık üstat.

 7. Fırat

  Bu içerikten sonra lider belli ikinci kim olacak acaba ? Başarılar dilerim :)

  • seoanaliz

   Ben sizin kadar peşin konuşamıyorum maalesef bu sıralama konusunun çok fazla kriteri var. Google kimi uygun görür bilinmez

 8. Fonsuz gazete

  Tüm arkadaşlara başarılar

 9. Boku No Pico

  Katılan herkese başarılar..

 10. birisinet

  Bütün arkadaşlar başarılar diliyorum .

 11. Bizde Mevcut

  Tüm katılımcı arkadaşlara başarılar dilerim.

 12. Öğrenci

  Organizasyon bizler için öğretici nitelikte.. Sabırsızlıkla sonucu tabi adım adım yapılanları merak ediyorum. Sitede yapılanlar neler yaptığını anlatacak denilmişti grupta. Ben hem emeği geçenlere hem yarışmacılara teşekkür ediyorum ve kolaylıklar diliyorum.

 13. Selam

  Sonuçlar için teşekkürler