SEO Uzmanı

Bir Arama Motoru Optimizasyonu veya SEO Uzmanı, bir web sitesini arama motorları için optimize edilecek şekilde test eder, analiz eder ve değiştirir bu hamleler ile web sitesi daha sonra Google ve Bing gibi büyük arama motorlarında sıralama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alır.

Bir SEO uzmanı, arama sonuçlarının alakalı olmasını sağlamak, olumlu bir kullanıcı deneyimi, artan web sitesi trafiği, olası satış hacmi ve marka bilinirliği oluşturmak için bir web sitesinde sayfa optimizasyonu gerçekleştirir. Başka bir deyişle, bir SEO Uzmanı diğer herhangi bir dijital pazarlama veya geleneksel pazarlama profesyonelinden farklı değildir: sonuçta çalıştıkları şirket için daha fazla satış odaklı çalışırlar.

Bir SEO Uzmanı, anahtar kelime araştırması yaparak ve Google Analytics gibi SEO araçlarından yararlanarak, bir web sitesinin Google’daki görünürlüğünü artırabilir ve bu da herhangi bir şirket için büyük faydalar sağlar. Bazıları, yeni girişimler geliştirmek veya kullanıcı katılımını ve trafiğini artırmak için sosyal medya hesaplarını daha iyi yönetmek için bir pazarlama ekibinin diğer üyeleriyle de yakın çalışabilir. https://www.ayhankaraman.com/seo-uzmani/